Pán premiér, chcem zostať na Slovensku aj po 29. marci

Autor: Ľudmila Hurajová | 20.3.2014 o 22:47 | (upravené 20.3.2014 o 23:55) Karma článku: 22,32 | Prečítané:  1999x

Slovensko je mojou rodnou krajinou, v ktorej žijem od svojho narodenia a želám si, aby to tak zostalo aj po 29. marci 2014. Snívam o krajine, v ktorej sú muži mužmi a slovo muža má svoju váhu. Pán premiér, Vaše rozhodnutie kandidovať na post hlavy štátu mi pripadá ako rozhodnutie malého chlapca na pieskovisku, ktorého prestalo baviť hrať sa s červenou lopatkou a zatúžil stavať hrady. Argumentujete, že post prezidenta by mal zastávať skúsený štátnik, politik, ale Vy svojím súčasným správaním a konaním , napriek viac ako 20 ročnej skúsenosti z politckého života, ste ma nepresvedčili o svojich kvalitách štátnika. Rozmýšľam, čo ak sa po 2 rokoch začnete tým "prezidentovaním" nudiť, na aký post budete kandidovať?

Pán premiér, v roku 2012 ste sa zaviazali viesť túto krajinu ako premiér republiky a prijali ste na seba plnú zodpovednosť za rozhodnutia vlády. Nerozumiem Vaším pohnútkam, ba dokonca nevidím nič chlapské na Vašom rozhodnutí ašpirovať na post prezidenta SR.

Pán premiér, považujete sa za skúseného štátnika a politika, deklarujete, že prezident má byť nestranícky a pre všetkých občanov SR. Som presvedčená, že ani Vy sám tomu neveríte, že sa dokážete zo dňa na deň zmeniť na apolitického prezidenta. Do dnešného dňa ste ma ako občana SR neinformovali, alebo som túto informáciu nezachytila, kto bude premiérom našej krajiny, ak by ste vyhrali prezidentské voľby, kto bude predsedom strany SMER, v prípade, že začnete hru na nezávislého prezidenta SR?

Ak muž niečo sľúbi, mal by to aj splniť. Ak muž prijme úlohy, mal by prevziať aj zodpovednosť za ich vykonanie. Vy, pán premiér, ste zložili sľub pri Vašom opätovnom vymenovaní do funkcie preméra SR viď. Robert Fico zložil ústavou predpísaný sľub: „Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme občanov. Budem zachovávať ústavu Slovenskej republiky a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života.“

Ako sa uvádza na stránke prezidenta SR  http://www.prezident.sk/?year-2012&news_id=14937   vyjadrili ste sa aj takto: Je pravda, že mám skúsenosti z vládnutia v rokoch 2006 -2010, ale plne si uvedomujem, že nové vládne obdobie, do ktorého vstupujeme, je diametrálne odlišné od týchto rokov.

Pán premiér, som presvedčená, že na čele vlády by mal stáť zodpovedný človek a nie zbabelc, ktorý chce utiecť pred svojími sľubmi, prísľubmi a záväzkami. Skúste sa k svojmu mandátu, ktorý ste dostali od voličov postaviť zodpovednejšie a ako muž, podľa Vašich slov aj zrelý štátnik, skúsený politik čeliť výsledkom Vášho vládnutia v roku 2016 z pozície premiéra SR.

29.marca 2014 Vás nebudem voliť za prezidenta SR a to najmä pre to, že Vašu kandidatúru považujem za prejav zbabelstva a nie rozhodnutie skúseného štátnika. Pre mňa, pán premiér, ešte nie ste dostatočne pripravený.

Občianka SR


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?